Pomiń nawigację

17 stycznia 2025 r.

Warsztaty transformacji cyrkularnej dla przedsiębiorstw już 6 lutego

W ramach „Akademii Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” PARP zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach wspierających wdrażanie rozwiązań zgodnych z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Warsztaty odbędą się 6 lutego w Jasionce pod Rzeszowem. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli branży budowlanej, motoryzacyjnej, chemicznej oraz spożywczej.

Chcesz dowiedzieć się, jak prowadzić firmę w sposób zrównoważony? Jak bardziej efektywnie wykorzystywać dostępne zasoby i ograniczać ilość odpadów, a jednocześnie budować przewagę konkurencyjną? Weź udział w warsztatach. To wyjątkowa okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę i poznać narzędzia, które pomogą Ci w transformacji przedsiębiorstwa w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

Model GOZ to model biznesowy, który pozwala tworzyć zamknięte pętle procesów, w których powstające odpady traktowane są jako surowce w kolejnych fazach produkcji. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo dostaw przy jednoczesnym generowaniu wymiernych korzyści ekonomicznych i środowiskowych.

Podczas warsztatów dowiesz się:

  • czym jest GOZ i dlaczego warto ją wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie?
  • jak skutecznie wykorzystywać zasoby, aby zwiększać efektywność swojej firmy?
  • jakie strategie i narzędzia pomogą Ci reagować na zmieniające się wymogi regulacyjne, wyzwania środowiskowe i oczekiwania konsumentów?

Warsztaty oparte są na realnych studiach przypadków, które przenalizowane zostaną pod  kątem różnych możliwości, szans i barier transformacji cyrkularnej przedsiębiorstw. Ponadto uczestnicy poznają unikatowe, wspierające transformację w kierunku GOZ narzędzia dla biznesu.

Korzyści z udziału w warsztacie:

  • wiedza, umiejętności i narzędzia niezbędne do wprowadzania zmian i rozwiązań zgodnych z ideą GOZ w firmie,
  • wiedza na temat aktualnych przepisów prawa w obszarze gospodarki cyrkularnej,
  • możliwość nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, które mogą zaowocować długotrwałą współpracą na poziomie lokalnym, krajowym, a także międzynarodowym w ramach Polish Circular Hotpost i European Circular Economy Stakeholder Platform.

Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym AEROPOLIS w Jasionce pod Rzeszowem, zapraszamy przedsiębiorców z woj. podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego (bez Warszawy i otaczających ją powiatów).

Warsztaty organizowane są przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Instytutem Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju w ramach projektu „Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”. Partnerem wspierającym organizację spotkania w Jasionce jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Nie przegap szansy na rozwój swojego biznesu. Zarejestruj się już dziś! Warsztaty transformacji cyrkularnej w Jasionce.

*****

„Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu” to program edukacyjny dla przedsiębiorców z terenu Polski Wschodniej, którego celem jest zwiększenie wiedzy i kompetencji do transformacji w kierunku GOZ, prezentacja najlepszych praktyk w tym zakresie oraz wsparcie w nawiązywaniu partnerstw biznesowych na rzecz rozwiązań cyrkularnych. W ramach projektu odbywają się warsztaty, spotkania, wizyty studyjne oraz hackathon.

Przedsiębiorcy mogą również korzystać z bezpłatnych usług konsultacyjnych świadczonych przez ekspertów ds. GOZ, rozwoju biznesu, analizy finansowej oraz prawa. Konsultacje te zorientowane są również na wsparcie biznesu w procesie transformacji cyrkularnej. Zapraszamy!

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW) 2021-2027.

Więcej informacji o projekcie: Akademia Transformacji Cyrkularnej dla Biznesu”.

Pliki do pobrania

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 17.01.2025 11:00
Poprawiono: 17.01.2025 08:20
Modyfikujący: marek_rzewuski
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: