28 października 2024 r.
Spotkania Zespołu Eksperckiego BKL 3.0
Jakie kompetencje są szczególnie ważne we współczesnym świecie i warto zbadać ich dostępność na rynku? W jaki sposób badać reakcje przedsiębiorstw na trendy i odporność na ryzyka? Jak pytać o oczekiwania młodego pokolenia dotyczące pracy? Te i inne kwestie były przedmiotem cyklu spotkań Zespołu Eksperckiego BKL 3.0, które odbyły się w październiku.
Spotkania Zespołu dotyczyły kwestii kluczowych dla jak najlepszego zaprojektowania badań w ramach projektu Bilans Kapitału Ludzkiego. Każde wydarzenie dotyczyło innego zakresu tematycznego.
Pierwsze spotkanie odbyło się 11 października. Członkowie Zespołu Eksperckiego rozmawiali o kompetencjach i sposobach ich pomiaru. Duży nacisk położono na kwestie definicyjne zielonych i cyfrowych kompetencji.
Kolejne wydarzenie dotyczyło sposobów badania wpływu trendów, takich jak automatyzacja, robotyzacja, cyfryzacja, analiza dużych zbiorów danych, zielona transformacja i starzenie się społeczeństwa na działalność przedsiębiorstw. Eksperci dyskutowali także o sposobach badania innowacyjności firm oraz kompetencji przyszłości.
Podczas trzeciego spotkania, które odbyło się 25 października, eksperci Uniwersytetu Jagiellońskiego konsultowali z członkami Zespołu Eksperckiego pytania kwestionariuszowe dotyczące wartości oraz obaw, postaw i preferencji młodego pokolenia związanych z pracą.
Komentarze ekspertek i ekspertów Zespołu stanowią cenny wkład w prace nad koncepcją badań Bilansu Kapitału Ludzkiego 3.0. Dzięki nim mamy pewność, że wyniki kolejnej edycji badań będą w jak największym stopniu odpowiadać na zapotrzebowanie odbiorców.