Pomiń nawigację

7 listopada 2024 r.

Beneficjenci Funduszy Europejskich w gronie zwycięzców konkursu „Dobry Wzór”!

Od 31 lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego (IWP) przyznaje znak Dobry Wzór świadczący o innowacyjności, estetyce, funkcjonalności i jakości wdrażanych rozwiązań. W środę, 6 listopada, odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której poznaliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii. Wśród laureatów znalazły się firmy będące beneficjentami Funduszy Europejskich.

Po raz kolejny Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyłonił najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Każde zgłoszenie zostało poddane dwuetapowej weryfikacji. Do finału zakwalifikowało się ponad sto produktów, łącznie jury przyznało 19 nagród w 23 kategoriach i podkategoriach.

Jednym z laureatów w kategorii „dom – meble” została firma ILUSI, której właścicielką jest Katarzyna Kozłowska, beneficjentka działania 3.3 Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Firmie przyznano nagrodę za opracowanie modułowego systemu regałów Slim Elements. Dzięki kompaktowym wymiarom i minimalistycznym elementom z aluminium lub stali nierdzewnej można tworzyć różnorodne konstrukcje – od małych szafek po rozbudowane systemy regałowe.

Tomasz Augustyniak, właściciel firmy Converis sp. z.o.o, otrzymał również wsparcie w ramach POIR (2.3. Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw) w wysokości przeszło 963 tys. zł na opracowanie projektów wzorniczych czterech kolekcji mebli i ich wdrożenie do produkcji. Działania firmy zostały podwójnie docenione w konkursie „Dobry Wzór”, ponieważ przyznano jej nagrodę za kolekcję mebli Venve w dwóch kategoriach – „dom – outdoor/ogród” oraz „dom – dzieci”.

Z kolei w kategorii „nowe technologie” nagrodzono iSalus sp. z o.o. za urządzenie i system do wykrywania raka piersi na wczesnym etapie AILIS Breast Health Monitoring System. Firma otrzymała dofinansowanie na opracowanie tego projektu w ramach poprzedniej perspektywy finansowej z POIR 2014-2020 (2.3. Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw).

Finalistą w kategorii „fashion” została firma Migfactory Anna Migacz-Lesińska za opracowanie linii toreb, plecaków i nerek materiału z recyklingu. Laureatka również jest beneficjentką działania 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej w ramach POIR.

Nagrodzone i nominowane do finału produkty i usługi zaprezentowane będą na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w Warszawie. Wystawa będzie czynna od 7 listopada do 3 grudnia br.

Może Cię zainteresować

Opublikowano: 07.11.2024 11:55
Poprawiono: 07.11.2024 11:14
Modyfikujący: marek_rzewuski
Udostępniający: marek_rzewuski
Autor dokumentów: